کشیدن – کش دادن انتخابات ریاست جمهوری مقام معظم رهبری

کشیدن – کش دادن: انتخابات ریاست جمهوری مقام معظم رهبری روزنامه کیهان ریاست جمهوری حسن روحانی روزنامه انتخابات انقلاب سیاست

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

از میان گونه‌های جانوری کدامیک در وزن، قد و درازا گوی سبقت را از بقیه ربوده است؟

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

آشنایی با بزرگ ترین حیوانات دنیا(+تصاویر)

عبارات مهم : تمساح

از میان گونه های جانوری کدامیک در وزن، قد و درازا گوی سبقت را از بقیه ربوده است؟

به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله روزگاری دایناسورها در این زمینه عرض اندام می کردند ولی امروز حیواناتی در این فهرست قرار گرفته اند که گاهی انسان تصورش را هم نمی تواند بکند.

هوبره؛ پرنده ای از راسته درناسانان
هوبره بزرگترین پرنده اروپاست که می تواند پرواز کند. هوبره که وزنی بیش از ۱۵ کیلوگرم دارد در فضاهای باز زندگی می کند. رونق کشاورزی موجب شده است که شمار این جانور کم و زیستگاهش در مقیاس جهانی محدود شود. هوبره چون در ارتفاع کم پرواز می کند اغلب در سیم های برق گرفتار می شود.

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

بلندترین پرنده با چشمانی درشت
شترمرغ ها بزرگ ترین پرنده های دنیا اند. آن ها با بلندای بیش از ۲/۷ متر و وزن ۱۵۶ کیلوگرم به انسان احساس کوتولگی می دهند. ولی این احساس نتوانست نوع بشر را از شکار و خوردن آن ها بازدارد. استیک شترمرغ سال هاست که جای خود را در فهرست غذای رستوران ها در سراسر دنیا باز کرده است.

از میان گونه‌های جانوری کدامیک در وزن، قد و درازا گوی سبقت را از بقیه ربوده است؟

بزرگ ترین حیوان اروپا
بایسون، گاومیش اروپایی یا ویسنت سنگین ترین حیوان خشکی زی بازمانده در اروپاست. این حیوان که روزی با شکارهای بی رویه رو به انقراض بود، امروزه زیاد در جنگل بیالووزای لهستان زندگی می کند. متأسفانه این جنگل مدت هاست که در مرکز دعوای بین طرفداران محیط زیست و دولت لهستان قرار دارد.

از تو هم بزرگ ترست!
خرس بزرگ ترین حیوان گوشتخوار دنیاست که هنگامی که روی پنجه بایستد قدش به سه متر می رسد. تماشای یک خرس هنگام صید ماهی خیلی جالب هست، البته اگر فاصله مورد نیاز را حفظ کرده باشید!

چقدر بزرگ و چقدر درمانده!
خرس های قطبی که در رده پستانداران دریایی طبقه بندی شده است اند کمی بزرگ تر از خویشاوندان قهوه ای خود هستند. ظاهر بانمک و شاداب آن ها باعث محبوبیت زیادشان شده است هست. ولی تغییرات آب وهوایی که در حال نابودی یخ های قطبی است زیستگاه آن ها را با خطر جدی مواجه کرده است.

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

از خرطوم تا دم!
فیل آفریقایی بزرگ ترین حیوان خشکی زی روی زمین هست. طول او می تواند به ۷ و نیم متر و قدش به سه متر و ۳۰۰ سانتی متر برسد. وزن آن ها اکثرا تا ۶/۶ تن می رسد. گوش های بسیار بزرگ فیل عضو مهمی است که او را از گرمای شدید و رطوبت مزاحم حفظ می کند.

از میان گونه‌های جانوری کدامیک در وزن، قد و درازا گوی سبقت را از بقیه ربوده است؟

حیوان بالابلند
شگفت آور نیست که زرافه ها جایزه بلندترین حیوان را برنده شوند. بلندای آن ها به ۵ و نیم متر می رسد و حتی قد فرزند زرافه به هنگام تولد ۱/۸ متر هست. آن چه کمتر در مورد او شنیده شده است این است که زرافه در میان جانوران بالاترین فشار خون را دارد، چون حیوان زبان بسته باید به رغم گردن بلندش خون را تا سر پمپاژ کند!

تمساح آب شور یا کروکودیلوس پوروپوس
تمساح آب شور درازترین خزنده ای است که از تاریخ به جا مانده هست. طول آن ها می تواند به ۶ متر برسد. گفته می شود، بزرگترین آن ها بیش از یک تن وزن داشته هست. تمساح آب شور خطرناک و انسان خوار محسوب می شود، علی رغم تمساح آب شیرین که تنها زمانی حمله می کند که ترساندن شود.

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

این نهنگ است یا کوسه؟
کوسه نهنگ یا وال کوسه یک نوع ماهی و در حقیقت بزرگ ترین ماهی دنیاست که طول آن به ۶ متر می رسد. آن ها می توانند تا دو برابر این درازا بزرگ شوند. صید این نوع ماهی پیش از این رواج داشت تا این که اکوتوریسم یا بوم گردی به کمک این حیوان در معرض خطر آمد. امروزه وال کوسگان می توانند در کنار غواصان با خاطری آسوده شنا کنند.

نهنگ آبی، سلطان اقیانوس ها
نهنگ باشکوه آبی تمام رکوردها را شکسته هست. در حقیقت این جانور آبزی بزرگ ترین حیوانی است که تا کنون بر کره زمین زیسته هست. وزن آن ها به ۱۸۰ تن و طولشان به ۳۰ متر می رسد. آن ها در قرن بیستم تا مرز نابودی شکار شدند تا اینکه در سال ۱۹۶۶ مورد حفاظت قرار گرفتند.

واژه های کلیدی: تمساح | جانور | حیوان | زرافه | زندگی | پرنده | حیوانات | حیوانات

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

تصاویر) + آشنایی با بزرگ‌ترین حیوانات دنیا(

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz